top of page
Šamaanijutud

 

Šamaanijutud Soomaal

Šamaanijutud leiavad aset lõkke ääres, lõkkega varjualuses või kamina juures, nii nagu ilmastikuolud võimaldavad või soovid on.

Räägin siin meie esivanemate ja ka mõneti teiste loodusrahvaste looduslähedasest elustiilist ehk šamanistlikust elulaadist- tänapäevases mõistes ökoelust. Ajaliselt kasutan rahvakalendri tähtpäevi, pööripäevi ja kuufaaside muutumisi. Tänapäevases sõnavaras võiks šamaan olla ka ökomees-naine. Eestlased on kasutanud rohkem väljendit „Teadjamees” ja „Teadjanaine”. Ingliskeelses keskkonnas „Medicineman” või
„Medicinewoman”. Aga selline üldine rahvusvaheline arusaam on „Šamaan”: iidsete tarkuste ja traditsioonide kandja, edasiandja ning
siduja tänapäevase eluga.
Toon välja mõningaid seoseid tänapäevase infoühiskonna tehniliste vahenditega üksteisega ühenduses ja võrgustikus olemisega ning
sellele eelnenud iidses looduskeskonnas ühenduses olemisega kõige elava ja olevaga. Kõik meie ümber toimib ühises võrgustikus
olemisega. Lähtun oma sellelaadsetes tegemistes õpitust, iidsetest tarkustest, loodusseadustest ja oma elus kogetust. Lähenen
protsessile loominguliselt ega pretendeeri mingile absoluutsele tõele.

HINNAD: 120€ (mõeldud on 10-20 inimest). Suurema rahvahulgaga ürituste korral on hind 200€ (alati on hinna suhtes võimalik ka läbi rääkida ja ürituste erisuses kokku leppida).

1) Hinged ja hingestatus

Teemaõtu sobib hästi sügis- ja talvekuudesse. Peale sügisest pööripäeva hakkab Hingede aeg, Kõik tegemised olid seotud hingestatud eluslooduse tänamisrituaalidega ja esivanemate hingedega suhtlemisega. Proovime meiegi nendega ühendust luua, nõu küsida ja pärast suhtlust ära saata. Tihendame oma peresiseseid hingesisdemeid või loome uusi suhteid vastavate rituaalidega. Tasakaalustame oma
hingeseisundit ja elulisi vajadusi materiaalsel tasandil. Meditatiivsed rituaalid, tantsud ja laulud trummi saatel.

2) Mardid, Kadrid ja maskitraditsioonid

Milline oli selliste tegemiste eesmärk? Räägime kehamaalingutest, tätoveeringutest, ehetest, talismanidest, sümboolikast ja ruunidest. Mis on kõige selle kasutamise mõte - ohud ja positiivsed mõjud. Millega enda kehaosadele ohutult midagi joonistada? Tõmbame ruunikotist endale ühe ruuni ja joonistame käele. Teeme erinevaid rituaale, tantsime ja laulame šamaanitrummi saatel.

3) Talvine pööripäev. Jõulud. Jõulusokk. Tahmatoomas. Lumememm.

Kust tänapäevased Jõulud tulevad ja milliseid kombetalitusi tehti enne, sel ajal ja pärast? Mis oli kingituste tegemise tegemise eesmärk ja üleandmise põhimõte? Endised ja praegused jõuluvanad. Uue aastaringi alguse ja Päikise ärkamise tähistamine. Rituaalsed laulud ja tantsud tule ääres šamaanitrummi saatel.

Saunamees Andresega sauna

1) Sauna koolitus - räägin Eesti saunast selle headest külgedest, Eesti saunarituaalidest, vihast ja sauna kommetest. See lõpeb näitliku agitatsiooniga, kus saunas kõik teooria ka proovile pannakse. Võimalik kombineerida ka pikema saunaüritusega, kus seltskonna jaoks veel saunamängud ja muud sauna kesksed tegevused, näiteks rebasesabaga vihtlemine (abieluõnne toomiseks), õnne lausumine saunas ja loomulikult vihtlemine. Küsi hinda oma seltskonnale soomaapuhkekyla@gmail.com !

2) Protseduuri kesksed üritused keerlevad ümber kliendi elamuse. Pakume saunas vihtlemist ja massaaži ühtse komplektina. Protseduurid üks-ühele. Kui rahvast on rohkem, siis on võimalik üritusele kaasata veel eraldi massöör - üks  vihtleb ja teine masseerib. Eelneb sissejuhatav saunatamine kõik koos. Protseduuride ajal on ülejäänud seltskonnal vaba kava, mille ajal ise saunatada, jahtuda või snäkke mugida.

Ühe saunamehega maksimum 6 inimest. Iga inimese jaoks jääb sel juhul personaalselt 45 minutit. Kui rahvast on vähem, saab igaüks ka elamusi kauem.

Kahe saunamehega maksimum 10 inimest, protseduuri kestus personaalselt 30 minutit (5 minutit vihtlemist ja 25 minutit massaaži).

Hinnastamine sõltub täpsest ürituse iseloomust, orienteeruv hind ca. 120€ tund. Koos abilisega ca 180€ tund.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soomaa saunajutud

Meeleolukad ja harivad jututunnid Eduga. Räägime praktilistest asjadest Soomaa piirkonna saunatraditsioonides, vanadest ja uutest traditsioonidest ja rituaalidest, ning humoorikatest juhtumistest seotud saunas käimisega.
Juttu tuleb:
* lühidalt sauna ehitusest, kuidas, millest ja kuhu ehitati, Soomaa eripärast tingitult
* vihtade tegemisest, millal millest teha
* kuidas vihelda, miks ja milleks,
* teineteise vihtlemine, ka lastega sauna
* „nurjatu herilane“
* taimede kasutamisest saunas - milliseid, kus ja kuidas neid on kasutatud
* kosmeetilised toiduained
* mis on soolapuhumine ehk soola puhumine
* Soomaa erilisest veest
* kuu ja naised saunas
* esivanemate välja kutsumine ja saunatamine ning ära saatmine

Üritus sobib erinevatele asjast huvitatud seltskondadele täiendava tegevusena.
BAASHIND: 100€ arvestuslikult 10 inimesele.

              Hind 20 inimesele: 160€ 
NB! Väiksemate või ka suuremate seltskondade puhul saab eraldi hinnas kokku leppida.

Saunajutud
Saunarituaalid
bottom of page