top of page
Raba- ja matkarajad

 Soomaa Rahvuspargis on 10 erinevat lõkkekohta ja 8 õpperada. Läbi Soomaa kulgeb RMK Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee ning omal käel on kohapeal võimalus ette võtta 56km matk Kopra-Hüpassaare, algusega Soomaa Rahvuspargi külastuskeskusest. 

Riisa õpperada (4,8km)

Riisa õpperada kulgeb läbi maalilise raba ja Navesti jõe metsade. Näha saab ka läbinisti tüma ja vesist laugastikku. Teel olles on võimalik istuda ja puhata puhkekohtadel, ujuda ja nautida rabavaikust ning ronida vaatetorni.

Riisa invarada on renoveeritud 2013.a ERF-i toel: rada läbitav ratastooliga ja lapsevankriga - kokku 1220 meetrit, õpperaja esimese laukani.

Rajale jääb 8 puhkekohta, vaatetorn, kuivkäimla. 

NUTIMÄNG - Riisa õpperajal saab mängida interaktiivset nutimängu „Sookolli seiklused Riisa rabas“, selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquiz äpp. Mänguks vajalikud paroolid ja QR koodi leiad Riisa õpperaja parklas olevalt infoaluselt.

Ingatsi õpperada (4,3km)

Raja esimene pool viib läbi lodumetsa. Seejärel tõusete mööda kõrget rabarinnakut üles Kuresoole. Rabarinnakule on püstitatud vaatetorn. Edasi viib laudtee teid laugaste vahele. Rajale on ehitatud mitmeid puhkekohti kaunite vaadetega Kuresoole, saab ka ujuda.

Rajale jääb vaatetorn, 5 puhkekohta ja kuivkäimla.

NUTIMÄNG - Ingatsi õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu! Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu QR koodi leiad raja parkla infotahvlilt.

Meiekose õpperada (5,6km)

Meiekose õpperada viib mööda endist Kõpu-Jõesuu teetammi tutvuma Tõramaa jõe suudmeala luhtadega, mis on üks osa Soomaa pärandmaastikest. Raja vaatamisväärsusteks on luhad, erinevad taimeliigid, kaunid jõekäärud, jändrikud tammepuud. Rajale jäävad 2 lõkkekohta, 2 puude varjualust ja kuivkäimlad

Rada saab läbida jalgsi, jalgrattaga või talvel suuskadega.

Koprarada (1,6km)

Altja jõe orgu ja selle elustikku tutvustav rada kulgeb oosi kõrgetel nõlvadel, kus avaneb kauneid vaateid kärestikulisele jõele. Kõige tähtsamad jõe elanikud on siin rajale nime andnud koprad. Vaatamata publikule on koprad alati Altja jõele mõned tammid teinud, sest ürgorus on selleks ideaalsed tingimused. Loomad ise on väga arglikud ja end ei näita. Lisaks tammidele on näha ka pliiatsiks teritatud kände kaldal, maha langetatud tüvesid ja liulaskmisradu, mis lõpevad Altja jões.

NUTIMÄNG Nüüd saate ka Koprarajaga tutvudes mängida nutimängu "Retk Oandu Koprarajal". Selleks lae alla Play poest või App Store-st alla Loquiz äpp, täpsemad juhtnöörid ja vajalikud paroolid leiad raja algusest väravatulbalt. Raja pikkus on veidi rohkem kui 1 kilomeeter ja see sobib kenasti nii lastega peredele kui ka väiksematele sõpruskondadele. Avastamisi täis retke! 

Lemmjõe keelemetsa õpperada (6km)

Rada kulgeb mööda Raudna jõe kallast kuni Raudna ja Lemmjõe ühinemiskohani. Sealt tagasi läheb rada mööda Lemmjõe kallast ja lõpeb taas Kuusekääral. Lemmjõe keelemets on lammimets, mis üleujutuse perioodil on jõgede poolt üleujutatud. Õpperaja ääres võib kohata kobraste tegutsemisjälgi.

Rajale jääb lõkkekoht grillrestiga, puude varjualune, kuivkäimla, infostendid

Kuuraniidu õpperada (1,8km)

Laudtee viib teid läbi vana kõdusoometsa ja toob ringina alguspunkti tagasi. Vaatamisväärsusteks on suured ja võimsad haavad, mida aeg ja tormid on kohati kõvasti räsinud. Raja alguses on olemas lõkke- ja telkimisplats. Kuuraniidu mets on kõdusoomets, mis on tekkinud lodumetsast kuivenduse tagajärjel. Tugeva tuulega on mets langevate puude tõttu ohtlik.

NUTIMÄNG - Kuuraniidu õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu QR koodi leiad raja parkla infotahvlilt.

Hüpassaare õpperada (4,4km)

Raja algusosa kulgeb umbes kilomeetri jagu läbi kõdusoometsa. Kõdusoomets on tekkinud soometsast kuivenduse tagajärjel. Edasi liikudes hakkab maapind tasapisi tõusma, olete jõudnud Kuresoo raba serva. Soo on liigniiske paik, kus osa taimejäänustest jääb lagunemata ja ladestub turbana. Soomaastik on Kuresoos mitmekesine. Õpperada möödub Mart Saare majamuuseumist.

NUTIMÄNG - õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu "Sookolli seiklused Hüpassaares"! Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu QR koodi leiad raja parkla infotahvlilt. Rajal on suhteliselt halb telefonilevi, siis mängu mängimiseks tuleks varustada ennast akupangaga.

Öördi õpperada (2,4km)

Öördi raba on Soomaa rahvuspargi rabadest ainuke, kus raba servas on säilinud jäänukjärv kunagisest suurest jääjärvest.

Raja alguses on lõkkekoht, metsaonn. Rada on osaliselt laudtee, järve ääres puhkekoht, redel vette minekuks.

bottom of page