top of page

1) Päikesetõusu matk (2-3h)

Varahommikune jalutuskäik matkarajal koos giidiga 20€ inimene (miinimum tasu 90€). Võimalus imetleda päikesetõusu rabas ning nautida suplust tervistavas rabalaukas, hingata värsket rabaõhku ja imetleda vaikust.

2) Tervistavad retked giidiga erinevatel Soomaa matkaradadel

HINNAD: kuni 15 inimest - 10€ inimene (minimaalne hind 80€)

                    Suuremad grupid kokkuleppel.

NB! Kuni 7a (k.a.) lapsed tasuta, koolilapsed poole hinnaga!

  • Riisa raba matkarajal (2km)

Tegemist on kergelt läbitava laudraja matkaga. Sobib igas vanuses inimestele
a) puuetega inimestele (ka ratastoolis) pikkus 2km, aeg 2-3h.

b) väikeste lastega peredele (lapsevankriga sõidetav) 2km, aeg 2-3h.

  • Riisa raba matkarajal (5km)

Tegemist on kergelt läbitava laudraja matkaga. Sobib igas vanuses inimestele. aeg 2-3h.

  • Ingatsi matkarajal Kuresoos, kus on maailma kõrgeim rabanõlv (3-4,5km)

Matkajuhilt kuulete kuidas see on kujunenud. Matk on jõukohane erinevas vanuses inimestele, raja pikkust on võimalik valida 3-4,5km. Rada on osaliselt killustik- ja hakkepuidurada, lõpeb raba peal laudrajana. Raja läbimiseks kulub kokku kuni 2-3h.

  • Hüpassaare matkarajal (5km)

Suures osas on tegemist 2-e ujumiskohaga laudrajaga raba peal. Metsas on osaline hakkepuidurada ja karjamaal ning muuseumi juures on pinnasrada. 

Raja läbimiseks kulub ca 2-3h. Muuseumi külastades lisandub veel ca 1h. Siin on elanud Eesti helilooja, kes seadis Eesti rahvalaulu klassikalise muusika vormi. Täiendavat infot kuulete juba matkajuhilt kohapeal. Muuseumi külastus tuleb reisikorraldaja poolt eelnevalt kokku leppida ja täiendavat infot helilooja tegevuse kohta kuulete muuseumi hoidjalt (muuseumi külastamisel lisandub muuseumi pileti hind).

  • Kuuraniidu matkarajal (3km)

See on võimsate vanade puudega metsarada, kus leidub seente, samblike ja taelikutega kaetud murdunud puid. Suurtel puudel täheldame pesaõõnsusi tähistavaid auke. 

  • Öördi järve äärde viival matkarajal (2,4km)

Öördi järv on viimase jääaja jäänukjärv, seega eriline oma tähtsuselt. Romantiline paik just päikeseloojangul. Rabamaastik on erinev võrreldes eeltoodud matkaradadega. Rabajärves elavad ka tavalised mageveekalad, haug, ahven ja särg, aga nad on oma välimuselt hästi tumedad. Ka kalastajale eriline paik.
Rada pole jõukohane puuetega inimestele. Rada on ebatasane ja väljaulatuvate puujuurtega. Järve ääres on laudrada ja puidust puhkekohad. Raja alguses on matkaonn ja lõkkeplats, kus saab mõnusasti aega veeta ja lugusid vesta. Raja läbimiseks kulub ca 2-2,5 tundi koos giidiga. Kogenud giid räägib olustikust, loodusest, loomadest, põnevatest juhtumistest  jakokkupuudetest metsaelanikega. 

  • Meiekose matkarajal (5,6km)

Rada kulgeb mööda Tõramaa ja Raudna jõe kallast, mida ilmestavad iidsed tammed ja pärnad. Rada viib üle niidu, kus kasvavad haruldased taimed nagu niidu kuremõõk (glagiolus imbrecatus) ja siberi võhumõõk (iris sibirica) . Rada on täielikult pinnasrada ja vihmaste ilmade korral porine. Talvel tihti paksu lume all. Rada suundub läbi Tõramaa ja Raudna jõe ühinemiskohast, kus on laagriplats ja
võimalus jalga puhata ja keha kinnitada. Seal on ka väga huvitav metsasalu, mille keskel on 7 haruline kuusk.Võiks öelda, looduslik hiis. Raja algus ja lõpp on maantee ääres. Raja läbimiseks peab arvestama 2-3 h. Soovituslikult alustaksin raja läbimist Raudna jõe poolsest otsast.

  • Lemmjõe keelemetsa matkarajal  (6km)

See on Soomaa kõige pikem matkarada. Matkarajale jõudmiseks lisandub veel kilomeeter üle heinamaa. Tegemist on pinnasrajaga, mis kulgeb mööda Raudna ja Lemmjõe kallast. Jõgede ühinemiskohas on suur iidne tammepuu. Rada riivab väga lähedalt kaht kopra pesakuhilat, mis on seal eksisteerinud väga kaua. Mõnel suvel on seal ka värskeid tegutsemisjälgi. Keelemetsas kasvab kaitsealune taimeliik Karulauk (allium ursinum) . Esimene suur vitamiini allikas kevadel Eesti looduses. Raja läbimiseks kulub ligikaudu 3h. Inimestele, kellel on käimisega raskusi ei ole see rada eriti jõukohane. Väikestele lastele samuti. Rada on kindlasti köitev metsiku looduse armastajatele. Sellel teekonnal on võimalik näha ja tunnetada ürgse looduse olemust ja erinevatel aastaaegadel tema eripalgelisust.

  • Lühiretk lähikonnas

Räägin lühidalt Soomaa seosest Soomaa Puhkekülaga ja mõjudest antud asukohale. Lisaks koha olulisusest, varem siin elanud inimestest ja koha kujunemisest loodusoludega seonduvalt. Kuulete legende ja lugusid inimeste kokkupuudetest metsloomadega. Puudutame mõningaid rahvameditsiini aspekte, puude ja taimede olulisusest meie tervise ja immuunsüsteemi tugevdamisele. Mõningatest uskumustest ja
pärimustest Kuufaasidega seoses. Kui ees ootab saunaõhtu, siis ka lühidalt saunatraditsioonidest. Kogu tegevust seovad humoorikad lood inimeste juhtumistest looduses.

päikesetõus rabas
bottom of page