top of page

MAASAUN

Maasauna temperatuur jääb 55–70 kraadi vahele, mis on peaaegu kaks korda madalam kui nn tavalises saunas. Maasaun käib auruga, leili visates. Aur tekib vee viskamisel ahju sees olevatele kividele. Mida kuumemad on kivid, seda sügavamale nende vahele vesi jõuab – seda väiksemad on auruosakesed ning kuumem ja kuivem saun. Maasauna põhierinevus tavasaunast on see, et kive soojendatakse kinnises ahjus ja ahjuluuk avatakse ainult leiliviskamiseks. Ahjust tulev aur tõuseb lae alla ja suunatakse kohe pärast leiliviskamist allapoole kas rätiku, lina või vihaga. Maasaunas mahub korraga lavale 2-3 inimest, aga saunas jätkub kuuma suurele seltskonnale, eriti mõnus on Maasaun järgmisel hommikul. Sauna ees, vahetult jõe kaldal asub grilliga lõkkeplats lõkk ja palklaud, mis moodustab terviku ja annab mõnusa võimaluse soojal ajal saunatamiseks suuremale seltskonnale. Soovi korral saab sauna kõrvale püsti panna telgid või valida ööbimise puhkeküla pakutavast majutusvõimalustest.
HIND: 3h 150€

Soome saun

SUUR SOOME SAUN

Soome saunas saadakse leili, visates vett kerisekividele. Sarnaselt leilisaunale võib ka soome saunas vihelda. Soome sauna peamine erinevus teistest leilisauna liikidest on ülisuur kuumus. Tänapäeva soome saunades tõuseb õhutemperatuur kuni 120 °С. Soome saun parandab naha verevarustust ja annab positiivse kosmeetilise efekti. Tervisele on soome saun kasulik optimaalse niiskuse ja temperatuuri suhte tõttu. Suures Soome saunas mahub lavale korraga 10-15 inimest.
HIND: 3h puhkeruum + saun, kuni 10 inimest 150€
              3h puhkeruum + saun, üle 10 inimese 200€

Auru-aroomi saun

AURU-AROOMI SAUN

Auru-aroomi saun ühendab endas mõlema sauna head omadused. Saame reguleerida temperatuuri ja õhuniiskust. Maksimaalne temperatuur on 60 kraadi ja õhuniiskus 80%. Aurusauna mõjul reageerib organism vähemal määral ilmastikumuutustele, on vähem vastuvõtlik haigusetekitajate suhtes. Naha verevarustus tugevneb ja nahk saab paremini hingata. Paraneb organismi elutegevus. Aroomisauna erilisus seisneb selles, et tervist tugevdatakse taimedest ja ürtidest saadud looduslike eeterlike õlide abil. Aroom tõstab tuju, aitab leevendada haigusi ja lõõgastab, ainevahetus ning immuunsüsteem ergastuvad.
HIND: 3h 120€

KÜMBLUSTÜNN

Kümblustünn

Kümblustünn on ümmargune saun, kus köetakse vesi umbes 38 kraadile ning seal soojas vees on mõnus lõõgastuda ja aega veeta. Kümblustünnis on hea ja mõnus lõõgastuda suveõhtutel või hoopiski jahedal sügisõhtul. Kümblustünni vett köetakse puudega. Suvel kasutades võib veetemperatuur olla madalam kui sügisel. Jahedatel aegadel kümblustünni kasutades tuleb olla kaelani vees ning kindlasti müts peas, et mitte kaela ära külmetada.
HIND: 150€

JÄÄSUPLUSALA

Talviste külmakraadidega saab nautida ka jääaugus suplemist.

Saunade broneerimine ja lisainfo tel. +3725522490 (Mari-Liis) või +3725100832 (Rein).

bottom of page