top of page

1) Soomaa kadunud külad (aprill-mai)

Seikleme mineviku jälgedes! Meie matk viib meid läbi ajalooliste radade, mis räägivad lugusid II Maailmasõja järgsest ajast. Astume mööda endisi talukohti, kus kunagi kajasid inimeste argihääled, kuid nüüd on loodus võtnud need vaiksed kohad enda valdusse. Meie sammud juhatavad läbi looduslike labürintide, avades ukse puutumatutesse metsaradadesse, kus iga puu ja iga loomajälg kannab endas mineviku saladusi.

Lisaks looduse ilule avaneb meie silme ees lugu loomade elust ja nende jälgedest – loeme maa peal olevaid märke ning sukeldume metsiku looduse salapärasesse maailma. Matka käigus pöörame tähelepanu ka lindudele, kes on võtnud endale taas oma õiguse laulda endiste külade vaikuses.

See 6-kilomeetrine rännak pakub võimaluse mitte ainult avastada loodust, vaid ka kogeda mineviku hõngu ning mõista, kuidas loodus taastub ja leiab tasakaalu ajalooliste sündmuste järel. Meie teekond kestab ligikaudu 4 tundi, kuid see aeg on täis avastamisrõõmu, tarkust minevikust ja looduse imetlust. Tule avasta koos meiega ajaloo ja looduse kudum!

Hind 25€ inimene (miinimumtasu 100€).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Linnuvaatlusretk

Tere tulemast linnuvaatlusmatkale, kus loodus pakub oma salapäraseid aardeid justkui avamata raamatulehekülgi. Soomaa jõgede vaikne vulin ja rabade salapärane kohin loovad ideaalse õhkkonna meie seiklustele. Kutsume Teid avastama lindude maailma läbi erinevate maastike – olgu need siis põllud, metsad või rabajärved. Igas paigas avaneb uus peatükk lindude elust, nende salapärastest harjumustest ning unikaalsest toidulauast. Matka kestus sõltub meie avastusretke tempost ja sinu huvidest – võime veeta koos 3 tundi või rännata läbi looduse koguni 6 tundi, avastades kõikvõimalikke sulelisi, keda näha sooviksite. Olgu Teie sooviks näha rändlinde või jälgida kohalike lindude igapäevaelu, meie matkad pakuvad võimaluse vaadelda loodust täiesti uue pilguga. Liitu meiega ja lase endal sukelduda lindude imelisse maailma!

Hind 30€ inimene (miinimumtasu 120€).

 

 

3) Seeneretk (juuli-oktoober, 3-4h)

Kujutle end jalutuskäigul Eesti metsas, kus iga samm avab ukse salapärasesse maailma täis ahvatlevaid aardeid – söögiseeni. Läbi helge päikesevalguse tungivad metsatukkadest esile erinevad seente kujud ja värvid, kutsumaks sind avastusretkele. Kogenud giid juhendab sind läbi looduse vaikuse, õpetades tundma seenemaailma mitmekesisust ning tuvastama erinevaid söögiseeni.

Pärast innustavat seiklust oled kogunud enda korvikesse hoolikalt valitud saagi ning naased valmistama maitseelamust, olgu selleks praetud kukeseened või rikkalik seenekaste. See matk ei ole lihtsalt toidu korjamise õppetund – see on seiklus, mis köidab meeled ja sütitab kirge looduse imelise mitmekesisuse vastu.

Hind 30€ inimene (miinimumtasu 120€).

Linnuvaatlus
Seeneretk
bottom of page