top of page

Kanuumatkad Soomaa jõgedel

Jõel kulgemine on üks paremaid mooduseid Soomaa Rahvuspargiga tutvumiseks. Kujutle end kanuuga libisemas mööda Soomaa jõgesid, kus iga aastaaeg toob kaasa oma unikaalse võlu. Kevadel, suurvee ajal, on jõed väljunud oma vängidest, luues võimsa vaatepildi veeseikluste janunejatele. Suvi toob endaga kaasa vaiksemad veed, mis paljastavad peidetud jõekaldaid ja kulgevad läbi roheliste aasamaastike. Sügis toob vikerkaarevärvides lehestiku, muutes jõgede kaldad tulevahtu meenutavateks maalideks ning pakkudes kanuumatkalistele maagilist vaatepilti. Igal aastaajal pakub kanuumatk Soomaa jõgedel unustamatuid hetki, avades ukse looduse vahetule ilule ja mitmekesisusele.

Matkata võib nii kahekesi, kui ka suurema seltskonnaga, giidiga või omapead.

Kanuuhooaeg Soomaa jõgedel algab tavaliselt märtsis või aprillis  ja lõpeb jõgede jäätumisega hilissügisel. Jõed on rahuliku vooluga ja sobivad kanuutamiseks igaühele. Valida saab giidiga või omapäi kanuumatkade vahel. Korraldame ka mitmepäevaseid matku.

 

Kanuumatk omal käel (2-3h) 25€ täiskasvanu, 12€ (7-12a)

Kanuumatk giidiga (2-3h), hind sõltub inimeste arvust, küsi infot!

Hilisõhtune kanuumatk (kopramatk) - öömatk kestab 2 – 3 tundi ja seda juhivad kogenud kohalikud giidid, kelle juhendamisel kulgeme kopra elupaigaga rahulikul jõel ja vaatleme kopra tegevusjälgi jõeäärses lammimetsas.

 

 

 

Räätsamatkad Soomaal (2-3h)

Kujutle end seiklemas Soomaa rabadel erinevatel aastaaegadel. Räätsades astud pehmele lumikirmega kaetud rabapinnale, kus iga samm tundub olevat osa looduse salapärasest tantsust. Ümberringi laiuvad rabasaared, mille vaikusesse tungib vaid su enda hingamine ja looduse vaikne sosin. Giidi juhtimisel avaneb sulle võimalus mõista rabade unikaalset ökosüsteemi ning nende olulist rolli kogu piirkonna loodushoius. Võib-olla näed jälgi metsloomade liikumisest või kuuled kaugel lindude laulupidu. See räätsamatk pole ainult looduses liikumine, vaid ka vaimustav avastusretk läbi looduse, mis võtab Sind enda rüppe, kus saad osa kargetest  tuuleiilidest ja looduse vaiksest ilust.

NB! Giidiga räätsamatkad toimuvad Soomaal juulist aprillini (v.a.).

Hind sõltub grupi suurusest, küsi julgesti!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUP-laua matk Halliste jõel

Tere tulemast SUP-lauaga Halliste jõe maagilistele vetele! See matk pakub unustamatut kogemust läbi Soomaa imelise looduse. Hõljume mööda kaunist jõge, kus loodus avaneb uues vaates iga aerutatud meetriga.

Pakume Teile võimalust sukelduda vaikuse ja looduse embusse, lastes voolaval jõel Teid kanda. Halliste jõe ümbrus on täis looduslikku mitmekesisust, mida vee pealt imetleda - linnulaul, metsade kohin ja jõe rahulik vulin moodustavad harmoonilise tausta Teie seiklusele.

Olgu see päikesepaisteline päev või romantiline õhtu päikeseloojanguga, SUP-lauaga Halliste jõel matkamine pakub avastamisrõõmu ja looduslähedust, luues unustamatu seikluse kõigile veespordi huvilistele!

Hind 25€ inimene (miinimumtasu 100€), maksimaalselt 11 osalejat ühes grupis.

SUP-laua mat
Räätsamatk
bottom of page